Logo Adwokatura Polska

ADRES:

ul. Solna 3/9,

Poznań

ul. Solna 3/9, Poznań


 

Wszystkie prawa zastrzeżone

adwokat Adrian Książek:

+48 505 430 036

 

adwokat Aleksandra Kubiec:

+48 667 614 039

 

Adwokat Poznań

Odszkodowania

i zadośćuczynienia

Adwokat odszkodowania zadośćuczynienia Poznań

Odszkodowanie to nic innego jak forma rekompensaty za poniesione szkody. Mogą one być wynikiem wypadku samochodowego, wypadku w pracy, błędów medycznych czy zdarzeń objętych ubezpieczeniem dobrowolnym. Dochodzenie odszkodowania, zadośćuczynienia i renty warto powierzyć profesjonaliście, jakim jest adwokat.

 

Kancelaria Adwokacka reprezentuje Klientów na każdym etapie postępowania o odszkodowanie i zadośćuczynienie – zarówno przed ubezpieczycielami jak i na etapie postępowań sądowych wszystkich instancji.

 

Adwokat Aleksandra Kubiec oraz Adwokat Adrian Książek na co dzień działają na terenie całego województwa wielkopolskiego, przede wszystkim na terenie takich miast jak Poznań, Września, Oborniki, Śrem, Kościan, Kalisz, Słupca, Jarocin, Leszno, Rawicz, Nowy Tomyśl, Szamotuły, Wągrowiec, Konin, Środa Wielkopolska, Wolsztyn.

W razie potrzeby adwokaci reprezentują klientów również na obszarze całego kraju.

 

Dotychczasowe doświadczenie adwokatów z Kancelarii Adwokackiej Aleksandry Kubiec oraz Kancelarii Adwokackiej Adriana Książka pozwala na udzielanie pomocy w zajmowaniu się sprawami dotyczącymi odszkodowań w przypadku z trudnościami ich uzyskania lub zbyt niskich kwot rekompensat pieniężnych, nieadekwatnych do poniesionych strat. Kancelaria zajmuje się sprawami dotyczącymi odszkodowania i zadośćuczynienia m.in.: po wypadkach drogowych, po wypadkach przy pracy, po śmierci bliskiej osoby w wypadku, po błędach w sztuce lekarskiej i dentystycznej, po wypadkach w drodze z pracy i do pracy, po naruszeniu dóbr osobistych i szkód na mieniu, po niesłusznym pozbawieniu wolności

Skontaktuj się

Najczęściej zadawane pytania

Czym różni się odszkodowanie od zadośćuczynienia?

Adwokat od ubezpieczeń Poznań

Główną cechą odróżniającą zadośćuczynienie od odszkodowania jest cel jaki ma mieć dane świadczenie. Zadośćuczynienie ma na celu zrekompensowanie szkody niemajątkowej, natomiast odszkodowanie dotyczy szkody majątkowej.

Czy można dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia jednocześnie z tytułu jednej szkody?

Adwokat z Poznania od odszkodowań

Tak, oczywiście jeśli charakter sprawy na to pozwala, tzn. jeśli powstała szkoda majątkowa oraz niemajątkowa.

Czy decyzja ubezpieczyciela jest ostateczna?

Prawnik Poznań odszkodowania

Decyzja ubezpieczyciela nie jest ostateczna, o czym warto pamiętać.

Czy po śmierci osoby najbliższej

mogę dostać odszkodowanie?

Adwokaci od odszkodowań z Poznania

Zgodnie z kodeksem cywilnym sąd może przyznać zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej za doznaną krzywdę najbliższym członkom rodziny.

Jak obliczyć wysokość

zadośćuczynienia za uraz ciała?

Skuteczny adwokat Poznań

Na wysokość zadośćuczynienia wpływa kilka czynników: ewentualne przyczynienie się poszkodowanego do powstania lub zwiększenia szkody, wiek poszkodowanego, wielkość uszczerbku na zdrowiu.

Jak uzyskać zwolnienie

od opłaty sądowej w sprawie cywilnej?

Specjalista od spraw sądowych z Poznania

Zwolnienia od kosztów sądowych może się domagać osoba fizyczna, jeżeli złoży oświadczenie, z którego wynika, że nie jest w stanie ich ponieść bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny lub ich poniesienie narazi ją na taki uszczerbek.

Ile kosztuje napisanie pozwu o odszkodowanie przez adwokata?

Kancelaria odszkodowawcza Poznań

Wysokość honorarium jest uzależniona od konkretnej sprawy. Przy wycenie usług pod uwagę bierze się m.in.:

  • rodzaj i stopień skomplikowania sprawy;
  • wymagany nakład pracy prawnika,
  • wysokość potencjalnej kwoty, jaką można uzyskać.

Jak długo trwa sprawa w sądzie o odszkodowanie?  

Adwokat z Poznania

Nie ma żadnego odgórnego terminu w jakim postępowanie musi się zakończyć. Na czas trwania postępowania składa się wiele czynników jak choćby obłożenie sprawami w danym sądzie, poziom skomplikowania sprawy, ilość dowodów do przeprowadzenia, czy dojdzie do zawarcia ugody. Takie postępowanie mogą trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat.