Logo Adwokatura Polska

ADRES:

ul. Solna 3/9,

Poznań

ul. Solna 3/9, Poznań


 

Wszystkie prawa zastrzeżone

adwokat Adrian Książek:

+48 505 430 036

 

adwokat Aleksandra Kubiec:

+48 667 614 039

 

Adwokat Poznań

Sprawy rodzinne / alimenty / władza rodzicielska / kontakty

Adwokat prawo rodzinne Poznań

Nasi Adwokaci zapewniają pomoc na każdym etapie postępowania, zarówno w negocjacjach przedsądowych oraz postępowaniach sądowych. Specjaliści z Kancelarii Adwokackiej Aleksandry Kubiec oraz Adwokata Adriana Książek m.in. pomagają w kompletacji materiałów dowodowych, sporządzają pisma procesowe, doradzają w zakresie najbardziej optymalnych rozwiązań, reprezentują Klientów przed Sądami, na bieżąco przekazują wszelkie informacje związanych ze sprawą oraz pilnują wszelkich terminów procesowych.

 

Jeśli chcą Państwo skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata w zakresie szeroko pojętych spraw rodzinnych zapraszamy do kontaktu. Nasi adwokaci zapewniają indywidualne podejście, pełne zaangażowanie i zachowanie tajemnicy zawodowej. Jeśli potrzebujesz porady prawnej i szukasz doświadczonego adwokata w sprawach rodzinnych w Poznaniu, umów się na spotkanie.

Sprawy rodzinne, to nic innego jak sprawy o alimenty, władzę rodzicielską czy kontakty z małoletnim dzieckiem. Są to rodzaje spraw najczęściej występujących w naszych Kancelariach z zakresu prawa rodzinnego

 

Adwokat Aleksandra Kubiec oraz Adwokat Adrian Książek na co dzień działają na terenie całego województwa wielkopolskiego, przede wszystkim na terenie takich miast jak Poznań, Września, Oborniki, Śrem, Kościan, Kalisz, Słupca, Jarocin, Leszno, Rawicz, Nowy Tomyśl, Szamotuły, Wągrowiec, Konin, Środa Wielkopolska, Wolsztyn W razie potrzeby adwokaci reprezentują klientów również na obszarze całego kraju.

 

Przepisy prawa rodzinnego regulują sytuację prawną małżonków i ich dzieci, stosunki wynikające z pokrewieństwa i powinowactwa, opiekę i kuratelę. Pomoc doświadczonych i rzetelnych adwokatów może okazać się nieoceniona, zwłaszcza gdy ma się do czynienia z tak emocjonującymi sprawami, jakie regulowane są przez prawo rodzinne. Adwokat Aleksandra Kubiec oraz Adwokat Adrian Książek zawsze proponują optymalne rozwiązania. Adwokaci od spraw rodzinnych zawsze biorą pod uwagę dobro klientów oraz osób małoletnich, będących zaangażowanych w sprawę, np. związaną ze sprawowaniem nad nimi prawnej opieki. Adwokaci z Poznania profesjonalnie i obiektywnie podchodzą do wielu problematycznych kwestii związanych z prawem rodzinnym. Adwokat Aleksandra Kubiec oraz Adwokat Adrian Książek zdają sobie sprawę z tego, że bardzo często strony pozostają w konflikcie, co może dodatkowo utrudniać negocjacje i nieco wydłużyć proces sądowy.

Skontaktuj się

Najczęściej zadawane pytania

Co Sąd bierze pod uwagę

przy ustalaniu alimentów?

Alimenty skuteczny adwokat Poznań

Brane są pod uwagę przede wszystkim usprawiedliwione potrzeby dziecka, tj. wydatki na wyżywienie, lekarstwa, środki higieniczne i czystości, odzież i obuwie, kulturę i rozrywkę. Oczywiście wszystko oceniane jest indywidualnie, w zależności od potrzeb i sytuacji danej rodziny.

Czy jest stała minimalna i maksymalna

wysokość renty alimentacyjnej orzekanej na dziecko?

Dobry adwokat alimenty Poznań

Nie istnieją ściśle określone ,,widełki”, w ramach których Sądy orzekają rentę alimentacyjną. Wysokość alimentów uzależniona jest od usprawiedliwionych potrzeb dziecka, a także możliwości majątkowych oraz zarobkowych rodziców. Każdy przypadek powinien być oceniany indywidualnie.

Jakie są przesłanki odebrania władzy rodzicielskiej nad dzieckiem?

Władza rodzicielska adwokat Poznań

Nie istnieje żaden katalog wskazujący na konkretne przesłanki. Przede wszystkim Sąd bierze pod uwagę rażące zaniedbywanie obowiązków rodzicielskich. Każdy przypadek oceniany jest indywidualnie. Adwokat po zapoznaniu się z sytuacją danej sprawy oceni, czy w sprawie zachodzą przesłanki do pozbawienia władzy rodzicielskiej.

W jaki sposób Sąd ustala kontakty

z dzieckiem?

Skuteczny adwokat kontakty z dzieckiem

Kontakty z dzieckiem ustalane są indywidualnie w każdej sprawie. Nie istnieje żaden schemat ustalenia kontaktów. Wszystko zależy od okoliczności danej sprawy oraz od oceny sytuacji przez biegłych sądowych, którą to opinię biegłych Sąd bierze pod uwagę.

Czy można złożyć do Sądu wniosek

o zabezpieczenie kontaktów?

Dobry adwokat z Poznania kontakty z dzieckiem

ak, oczywiście jest możliwość złożenia do Sądu wniosku o zabezpieczenie kontaktów na czas trwania postępowania. Wniosek winien zostać rozpoznany niezwłocznie, nie później niż w terminie 7 dni od daty wpływu wniosku do Sądu. W praktyce jednak niekiedy rozpoznanie wniosku trwa znacznie dłużej.

Czy wniosek o zabezpieczenie

kontaktów podlega opłacie sądowej?

Zabezpieczenie kontaktów adwokat Poznań

Wniosek o zabezpieczenie kontaktów może być zawarty we wniosku głównym o ustalenie kontaktów albo o rozwód. Wówczas nie podlega dodatkowej opłacie. Wniosek może być też złożony w toku postępowania rozwodowego lub o ustalenie kontaktów. Wówczas podlega opłacie sądowej w kwocie 100 zł.