Logo Adwokatura Polska

ADRES:

ul. Solna 3/9,

Poznań

ul. Solna 3/9, Poznań


 

Wszystkie prawa zastrzeżone

adwokat Adrian Książek:

+48 505 430 036

 

adwokat Aleksandra Kubiec:

+48 667 614 039

 

Adwokat Poznań

Sprawy o rozwód

Adwokat rozwód Poznań

Jeżeli małżonkowie posiadają wspólne dzieci, to wówczas w sprawie o rozwód Sąd ustala kwestię alimentów, władzy rodzicielskiej oraz kontaktów

z małoletnim dzieckiem. Wraz z pozwem o rozwód możliwe jest złożenie również wniosku o podział majątku wspólnego.

 

Jeśli chcą Państwo skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata w zakresie sprawy o rozwód zapraszamy do kontaktu. Nasi adwokaci zapewniają indywidualne podejście, pełne zaangażowanie i zachowanie tajemnicy zawodowej. Jeśli potrzebujesz porady prawnej i szukasz doświadczonego adwokata rozwodowego w Poznaniu, umów się na spotkanie.

Sprawy o rozwód to jedynymi z częściej występujących w naszych Kancelariach. Adwokat Aleksandra Kubiec oraz Adwokat Adrian Książek udzielają porad prawnych oraz pomagają prowadzić sprawy

w zakresie spraw o rozwód w Poznaniu:

- rozwód bez orzekania o winie,

- z winy jednego małżonka,

- rozwód z winy obu małżonków.

 

Kancelaria Adwokacka reprezentuje Klientów na każdym etapie postępowania o rozwód – adwokaci z kancelarii Adwokackich Adwokat Aleksandry Kubiec oraz Adwokata Adriana Książek postarają się doradzić, która forma rozwodu będzie odpowiednia w Twoim przypadku. Adwokaci reprezentują swoich Klientów zarówno przy sporządzaniu pozwu, dalszych pism procesowych, jak i zapewnia osobistą obecność adwokata na sali rozpraw. Reprezentujemy nie tylko powodów, ale również pozwanych, którzy zostali pozwani w sprawie o rozwód.

 

Adwokat Aleksandra Kubiec oraz Adwokat Adrian Książek na co dzień działają na terenie całego województwa wielkopolskiego, przede wszystkim na terenie takich miast jak Poznań, Września, Oborniki, Śrem, Kościan, Kalisz, Słupca, Jarocin, Leszno, Rawicz, Nowy Tomyśl, Szamotuły, Wągrowiec, Konin, Środa Wielkopolska, Wolsztyn W razie potrzeby adwokaci reprezentują klientów również na obszarze całego kraju.

 

Nasz adwokat rozwodowy dokładnie zapozna się z Twoją sytuacją, doradzi, jakie dowody należy zgromadzić, aby potwierdzić winę małżonka, doradzi odpowiednie rozwiązania oraz udzieli rzetelnej porady prawnej.

Skontaktuj się

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje sprawa o rozwód?

Adwokat rozwodowy Poznań

Uregulowanie spraw spadkowych składa się z potwierdzenia nabycia spadku oraz działu spadku, gdy spadkobierców jest kilku. Obydwie czynności można przeprowadzić zarówno u notariusza jak i przez postępowanie sądowe.

Co mogę zrobić, gdy nie zgadzam

się z rozwodem?

Skuteczny adwokat rozwód Poznań

Po otrzymaniu od Sądu odpisu pozwu o rozwód należy złożyć odpowiedź na pozew, w której zostanie przedstawione stanowisko, dowody i argumenty na poparcie swoich wniosków i twierdzeń.

Czy w sprawie o rozwód można przesłuchać świadków na piśmie?

Adwokat z Poznania

Tak, jest taka możliwość. Sądy coraz częściej praktykują przesłuchania świadków na piśmie.

Czy w sprawie o rozwód Sąd orzeka o wspólnych małoletnich dzieciach?

Rozwód adwokat Poznań

Tak, jeżeli Strony posiadają małoletnie dzieci, to Sąd ma obowiązek orzec w zakresie władzy rodzicielskiej, kontaktów z małoletnim dzieckiem, a także alimentów.

Co zrobić, gdy to druga strona jest całkowicie winna rozpadowi małżeństwa?

Dobry adwokat rozwodowy Poznań

Istnieje możliwość orzeczenia przez Sąd rozwodu z wyłącznej winy jednego z małżonków. Należy jednak tę okoliczność wykazać i udowodnić, przede wszystkim za pośrednictwem zgromadzonych dowodów.

Jak długo trwa postępowanie

rozwodowe w Sądzie?

Rozwód adwokat

z Poznania

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Długość trwania postępowania zależy przede wszystkim od ilości aktualnie prowadzonych spraw przez dany Sąd, jak i ilości dowodów do przeprowadzenia. Należy jednak mieć na uwadze, że postępowania w zakresie wykazania wyłącznej winy rozkładu pożycia małżeńskiego przez jednego z małżonków trwają dłużej od postępowań, w których to Sąd nie orzeka o winie.

Czy można uzyskać rozwód

na pierwszej rozprawie?

Adwokat rozwodowy wielkopolska

Istnieje możliwość zawarcia ugody przed sądem, dzięki której rozwód za porozumieniem stron można uzyskać już na pierwszej rozprawie.

Czy można cofnąć

pozew rozwodowy?

Rozwód Poznań skuteczny adwokat

Pozew może wycofać wyłącznie osoba, która go składała (powód/powódka). Opcjonalnie wycofania pozwu może dokonać pełnomocnik strony składającej pozew, np. adwokat z kancelarii prawnej. Prawo wycofania pozwu nie przysługuje stronie pozwanej.

Do jakiego sądu mam się udać, aby założyć sprawę rozwodową?

Adwokat rozwodowy Poznań

Sprawy rozwodowe rozpoznają Sądy Okręgowe. Do wniesienia sprawy należy wybrać ten Sąd Okręgowy, w którego okręgu małżonkowie mieli ostatnie miejsce zamieszkania, jeżeli choć jedno z nich w okręgu tym jeszcze ma miejsce zamieszkania lub zwykłego pobytu.

Jakie dokumenty będą

potrzebne do rozwodu?

Dobry adwokat rozwodowy Poznań

Potrzebny będzie odpis skrócony aktu małżeństwa oraz odpisy skrócone aktów urodzenia dzieci. Na ewentualne inne konieczne i niezbędne dokumenty w danej sprawie adwokat zwróci uwagę po analizie konkretnej sprawy.